stok
 
  • Organik Bezelye Filizi
  • Organik Bezelye Filizi
  • Organik Bezelye Filizi

Organik Bezelye Filizi

11.75 TL

Yazın tadını bütün sene çıkar! Biraz tatlı, hafif baharatlı, oldukça serinletici… İşte yaz mevsimini çağrıştıran lezzeti ve ilaç gibi içeriğiyle bezelye filizleri! Literatürde “süper besin” diye geçiyor, süperliği bizi hastalıklardan koruyan, doğanın en güçlü gıdalarından biri olmasından geliyor. İnsanların yetiştirdiği ilk ürünlerden biri. Bezelyeler çok eski çağlardan beri bizimle birlikte. Gel hem sağlığımıza hem de sofralarımıza bezelye filizlerinin muhteşemliğini katalım. 

Sepetinize 99.00 TL daha ürün ekleyin, kargonuzu Ücretsiz gönderelim.
Sepete Ekle

Ürün Özellikleri

1 adet 75 gr (1 porsiyon)

Glutensiz, Vegan

Saklama Koşulları

Buzdolabında 1 hafta
Derin dondurucuda 1 ay saklanabilir.

Nasıl Yiyelim?

Bezelye filizlerini de tıpkı nohut filizleri gibi atıştırmalık olarak direkt çiğ ya da fırında biraz baharatla 5-10 dakika pişirip yiyebilirsin. Lezzeti hafiftir. Birçok sebze ile iyi gider.
Smoothie’lerine ekleyebilirsin. Yeşil sebze-meyve sularını tamamlamak için gereken bir filiz. Yine salatalarda, çorbalarda, sandviçlerde güzel oluyor. Wok tavada başka sebzelerle zeytinyağında hızlıca çevirerek kavurabilir ya da buharda 7-8 dakika gibi kısa bir sürede pişirebilirsin. Dip soslar yapabilirsin.
Deniz ürünlerine de yakışırlar. Tavada karides, biraz sarmısak ve bezelye filizi şahane oluyor. Ya da vejetaryen bir tarif istersen kibrit çöpü şeklinde doğranmış zencefil, ezilmiş sarmısak ile hızlıca pişir.
Sade kavrulmuş bezelye filizinin tadı et yemekleri kadar şahanedir.
Protein alımını artırmak ve beslenmene çeşitlilik katmak istiyorsan bezelye filizi iyi bir kaynak. Güveç yemeklerinde de iyidir...

 
Sepetinize 99.00 TL daha ürün ekleyin, kargonuzu Ücretsiz gönderelim.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır