Uyuyan tohumları nasıl Mikro Herküllere dönüştüyoruz?

 

 

Mikro Herküllerimizi topraktan bağımsız, havası özel olarak dezenfekte edilen, ideal sıcaklık ve nem koşullarına sahip, kontrollü ve kapalı bir alanda yetiştiriyoruz.

Filizlendirme 3 aşamada gerçekleştiriliyor.
Üç aşamalı olarak lezzet, homojen filizlenme ve koku testinden geçirdiğimiz bakliyat ve tahıl tohumlarımızı hijyenik koşullarda yıkadıktan sonra 8 ila 12 saat suda bekletiyoruz. Ardından durulayarak sularını süzüyoruz.

Durulama ve süzme işlemi yaklaşık 8 saatte bir, 3 gün boyunca sabah ve akşam tekrarlanıyor. Filizlendirme işlemini filizler 1,5-2 cm olunca bitiriyoruz. Çünkü besin öğeleri açısından maksimum değer bu noktada yakalanıyor. Filizi çok fazla uzattığınızda o besin değerleri yavaş yavaş azalıyor çünkü tohum artık enerjisini kendini büyütmeye harcıyor.

 

Seni Seviyorum! Sana teşekkür ederim


Kelimelerin gücüne inanıyoruz. Filizlendirmeye başlarken Dr. Masaru Emoto’nun pirinçlerle yaptığı deney aklımıza gelmişti. İlgili videoyu buradan seyredebilirsiniz: 

Neden olmasın dedik ve her bir tohumun şifasının artması için filizlendirme yaptığımız her bir kabın üzerine “Seni Seviyorum! Sana Teşekkür Ederim!” yazdık. Böylece Mikro Herküllerimize bu şekilde şükranlarımızı da sunabiliyoruz.

 

Filizlendirmede kullandığımız organik sertifikalı tohumların yöreleri


  • Organik maş fasulyesi : Kapadokya - Avanos
  • Organik bezelye: Kapadokya - Avanos
  • Organik nohut: Erzincan
  • Organik yeşil mercimek: Erzincan
  • Organik kabuklu kırmızı mercimek: Antep
  • Organik karabuğday: Moğolistan