Çıkış Noktası

 

Biz insanlar deneye yanıla buluyoruz, öğreniyor, yaşıyoruz...


Bazen anlık kararlar veriyor, kendimize farklı yollar çiziyoruz. Risk alıyor, yeni deneyimlere kucak açıyoruz. Hayatı farklı yönlerden yorumluyor, oyunun akışına bir şeyler katıyoruz. Çünkü bu bizim doğamızda var!

Yeme, içme konusunda da böyleyiz. Taa eski zamanlardan beri avladık, tattık, beğenmedik, değiştirdik, pişirdik, hoşumuza gitti, topladık, ektik, biçtik…

Doğa bize ne sunuyorsa her türlüsünü deniyoruz.
Yeri geliyor taş devrindeki gibi beslenmeye çalışıyoruz. Çiğ ve canlı besinlerle tanışıyoruz. Sebze ve meyve suları ile detokslanıyoruz.

Alkali yiyeceklerin, organik ürünlerin tadını çıkarıyoruz. Hücrelerimizi besliyoruz. Mutfaklarımıza sağlıklı, besleyici gıdaları sokuyoruz. Bedenimizin ihtiyaçlarını önemsiyoruz. Damak zevkimiz de gelişiyor, kurallara uymuyor. İçimizden gelen sese kulak veriyoruz.

Doğaçlama da işte bu felsefe ile Nisan 2015’te doğdu…
Ben de kalbimin sesini dinledim. Gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz, sağlığınıza katkıda bulunacak ve de lezzeti ile şaşırtacak ürünler hazırlamaya karar verdim.

İlk olarak her biri birer Mikro Herkül olan filizlerle yola çıktım.

Uzun araştırmalar ve analizler sonucu güvendiğim, büyük çoğunluğu yerel üreticilerden olan organik/doğal bakliyat ve tahılları filizlendirerek hem içlerindeki şifayı daha da çok ortaya çıkartmak hem de ağzınıza layık hale getirmek istedim.

Doğaçlama’nın taze ve yenilikçi tadlarını ilk siz keşfedin!